Майже кожен із нас перед тим, як зранку піти з дому, обов’язково , у кого є Інтернет, цікавиться погодою на цілий день. Адже нікому не хочеться мокнути під дощем без парасолі чи мерзнути під час сильної заметілі. А чи знаєте ви, як саме визначаються і прогнозуються погодні умови? Мабуть, знають це дуже приблизно і далеко не всі. Тому , озброївшись фотоапаратом, члени РМО вчителів географії 26.09.2014 року завітали до Жашківської метеостанції, аби дізнатися більше про секрети взаємин метеорологів із її величністю «Погодою».
Зустріли нас дуже привітно. Керівник закладу – Галина Олексіївна пояснила нам , що на метеорологічній станції визначають поточні метеорологічні умови. Щодня її працівники, за будь-яких погодних умов, знімають показники з приладів. Розповідала , що які б не були погодні умови, вони постійно через кожні три години виконують свої обов’язки – знімають показники. Але вони понад усе люблять свою роботу, а несприятливі погодні умови – це теж їхня робота і це явище тимчасове.
– На метеостанції ми проводимо спостереження за всіма метеорологічними явищами: швидкістю та напрямком вітру, хмарністю, температурою повітря, атмосферним тиском тощо, – розповідає Галина Олексіївна
На станції позмінно працюють сім осіб. Одночасно тут зазвичай перебуває дві особи, які цілодобово збирають і передають дані про метеоумови кожні три години до Києва для обробки даних( створення синоптичної карти України).
Керівник РМО вчителів географії Т.І. Ішуніна
|