НОВИНИ

10 - 11 березня 2020 року, у місті Києві на базі Інституту педагогіки, відбувся практичний тренінг для спеціалістів дошкільної освіти, методистів, керівників, вихователів з методики викладання за інноваційною програмою «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку».

Програма “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку” інноваційна, вона побудована на відмінних від традиційного навчання педагогічних засадах, потребує від вихователів зміни звичних моделей роботи з дітьми. Саме тому впевнено і професійно втілювати її в життя свого садочка, групи варто лише після ретельного опрацювання на тренінгах, де є можливість спробувати, змоделювати, отримати досвід.

Мета програми – сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя: навички ресурсозбереження, ефективного спілкування та гармонійних стосунків з оточенням.

Керівники  дошкільних закладів Волицька Ю.П. (ДНЗ «Веселка» с. Тинівка), Коломієць Л.М. (ДНЗ «Ялиночка» с. Тетерівка),  Заплішна Н.І.  (ДНЗ «Сонечко» с. Пугачівка), Ішуніна Л.С. (ДНЗ «Веселка» с. Вороне), Загородня І.А. (ДНЗ «Малятко» с. Олександрівка)  та вихователі Племінник І.Л. (ДНЗ «Веселка» с. Вороне), Вівчар Т. Л.  (Шуляківський НВК «ЗНЗ І ступеня – ДНЗ»),  Маринкевич Н. О. (ДНЗ «Гніздечко» с. Сорокотяга) під керівництвом методиста РМК Мусієнко А.П. пройшли одноденний курс навчання та підвищили кваліфікацію ( І модуль – 7,5 год) тренінгу «Як розвивати у старших дошкільників навички сталого стилю життя» та (ІІ модуль- 7,5 год) тренінгу «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку: середня-молодша групи»  і отримали сертифікати.

 

Учасники  практичного тренінгу дошкільних закладів Жашківського району щиро вдячні Наталії Гавриш доктору педагогічних  наук, авторці –розробниці програми й матеріалів “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку”,  та  Ірині Барановій – координаторці й тренеру міжнародного проекту “Освіта для сталого розвитку в дії”, і Освітньої платформи “Критичне мислення” за можливість підвищення фахового рівня, знайомства з інноваційною методикою, здобуття нових професійних навичок й умінь, необхідних для залучення дітей в ігровій формі до виконання і повторення дій, які допоможуть їм бути комунікабельними, екодружніми, здоровими і впевненими у собі.

2 березня 2020 року креативні, люблячі дошкільну справу вихователі дошкільних закладів Жашківського району долучилися до проведення ІІ Всеукраїнського заняття доброти на тему «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», що було ініційоване  Благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа». Адже турботливе ставлення до тварин, прищеплене у дитинстві, допомагає дітям відчувати потребу піклуватися про когось, любити  та нести відповідальність за того, кого ми приручили.

До даного заходу долучилися і вихованці та колектив ДНЗ «Малятко» с. Леміщиха на чолі з керівником закладу  Павленко Т.В. Під час заняття  малюки  залюбки  розповідали про своїх улюбленців. У ході бесіди із дитячих вуст виражалися слова любові, піклування, хвилювання, бажання догляду за «братами меншими». Дошкільнята із задоволенням прийняли участь у розігруванні проблемних ситуацій та театралізованій діяльності. Разом з вихователем Кулібабою С. В. переглянули  рекомендовані клубом «Щаслива лапа»  мультиплікаційні фільми, які ілюструють дбайливе та відповідальне ставлення до котів та собак.

 

Віримо, що зернятка добра, посіяні сьогодні педагогами, проростуть  в душах наших дошкільнят любов’ю, турботою та ласкою.

Розпочинається І етап процедури  відбору підручників 

для учнів 3-х та 7-х  класів.

14 лютого 2020 року, в День дарування книг, на базі  районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів на тему : «Порядок проведення конкурсного відбору підручників для учнів 3-х та 7-х класів ЗЗСО у 2020 році».

У нараді взяли участь шкільні бібліотекарі закладів освіти Жашківського району та методист РМК Мусієнко А.П.

В ході заходу були опрацьовані нормативні матеріали та методичні рекомендації відповідно листа Міністерства освіти і науки України від 22.01.2020 №1/9-39 «Про забезпечення виконання наказів Міністерства освіти  і науки України від 07.11.2019 №1409 (зі змінами) та від 12.12.2019 №1543». Бібліотекарі району долучитися до обговорення даних питань.

Увагу присутніх  було спрямовано на те, що відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2019 року № 1002, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2019 року за № 902/33873 (далі - Порядок), на II етапі до проведення Конкурсу долучаються ЗЗСО.

Під час наради обговорено також основні питання бібліотечної роботи, забезпеченість учнів  новими підручниками та особливості реєстрації експертів для проведення конкурсного відбору підручників.

До відома бібліотекарів доведено й інформацію, що електронні версії фрагментів оригінал-макетів підручників, яким за результатами І етапу Конкурсу буде надано відповідний гриф, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (далі - ІМЗО) у вільному доступі за посиланням lib.imzo.gov.ua   у розділі «Конкурс підручників»:

-       з 24 лютого 2020 року для 3 класу;

-       з 30 березня 2020 року для 7 класу.

 

Методист РМК Мусієнко А.П. звернула увагу і на проведення моніторингу забезпечення учнів ЗЗСО підручниками згідно контингенту учнів на 2020-2021 н.р. та підвела підсумки наради.

Керівник – лідер, що надихає підлеглих

 на працю з максимальною віддачею

(засідання  «Школи молодого керівника ЗДО»)

Сучасний заклад дошкільний освіти потребує керівника нового типу, який володіє високою фаховою кваліфікацією та професійною культурою, здатний об’єктивно осмислювати педагогічні явища і факти, критично оцінювати й творчо перетворювати педагогічну дійсність, який проживає разом з педагогічним колективом кожен день, кожну годину, кожну хвилину, для якого вихователь – це не об’єкт для настанов, повчань, задоволення власних амбіцій, а партнер, товариш, особистість.

Саме тому 13 лютого 2020 року на базі районного методичного кабінету сектору освіти Жашківської РДА відбулося засідання «Школи молодого керівника»  на тему: «Вимоги сьогодення до планування роботи закладу дошкільної освіти».

Метою даного  засідання було  удосконалення та розвиток управлінських умінь  у малодосвідчених керівників, обмін практичними ідеями, які апробовані  та працюють у закладах дошкільної освіти, розвиток стратегічного, корпоративного, інноваційного мислення керівників.

Головні аспекти роботи завідувача ЗДО з даного питання висвітлила методист РМК Алла Мусієнко, яка з акцентувала, що  керівник – це не просто адміністратор, а це лідер, який надихає підлеглих на працю з максимальною віддачею.

Учасники засідання опрацювали нормативно-правові документи, обговорили проблемні питання, що виникають під час планування роботи та відпрацювали практичні навички складання плану роботи навчального закладу. 

Методист РМК зосередила увагу присутніх на сучасних формах та методах управління в контексті діяльності керівника ЗДО, на формуванні управлінської компетентності керівника та тенденціях розвитку управлінських умінь керівників закладів дошкільної освіти в умовах її інформатизації.

Також було наголошено, що забезпеченню реалізації усіх напрямів діяльності закладу дошкільної освіти має сприяти керівник, який володіє високою культурою управлінської діяльності, вміє організувати колектив, володіє знаннями освітнього менеджменту, має сформовані основи проектного мислення, досвід продуктивної управлінської діяльності з планування, організації і розвитку процесів у навчальному закладі.

 

Крім того, були розглянуті й питання стосовно загальних вимог до оформлення управлінської ділової документації, до складання наказів, їх кількість та періодичність відповідно потреб закладу дошкільної освіти.

Виставка-конкурс новорічно-різдвяних композицій "Зимова феєрія"

З 19.12.2019 по 19.01.2020 року у актовій залі відділу освіти проходить традиційна   виставка-конкурс новорічно-різдвяних композицій "Зимова феєрія", виготовлених спільними зусиллями дітей, учителів та батьків.

Видання - конкурс проводять із застосуванням у школярів національної свідомості, використовуючи шанобливе ставлення до традицій та використання українського народу, розвивають творчі ініціативи та пізнавальну роботу серед навчальних закладів, використовуючи практичні працівники та навички з новинками, розробляють нові представники, подарунки, ялинові розробники, розробляють декларації-представники мистецтво, екологічне виховання учнів.  

Виконання роботи представлено у таких номіналах:

-        "Новорічна сюжетна композиція"

-        "Стихійна ялинка"

-        "Новорічний вінок"

-        "Новорічні сувеніри та ялинкові іграшки"

-        "Різдвяний дідух"

-        "Сучасні художні та дизайнерські вироби"

 Конкурс - візьмуть участь у середніх дітях-учасників, і вони будуть обрані по 1 кращому конкурсу людей, автори-переможці отримали нагороди.

Для того, щоб підняти підсумки конкурсу на кращі новорічно-різдвяних композиції, створені районні конкурси, для участі у представленні місцевого самоврядування та представлення ЗМІ.

Що таке конкурс залучає до творчості все більше маленьких та дорослих учасників! Впевнені, цього року він буде пишнішим і багатим на чужі твої справи.

10.12.2019 року на базі Центру національно-патріотичного виховання  відбувся Ярмарок педагогічної  творчості учителів 2-их класів Жашківського району.

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитись:

 з педагогічною технологією STEM  (РуденкоС. В., учитель початкових класів Конельськопопівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів), груповими  методами роботи на уроках у початковій школі  (Дзюба Л. Є., учитель початкових класів Тетерівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів), ділились досвідом використання для навчання  цеглинок LEGO (Журавель В. М., учитель початкових класів Червонокутського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Репецька Р. В., учитель початкових класів Пугачівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів);

інтерактивними  прийомами роботи на уроках природознавства:

-       активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці природознавства засобами технології «перевернутий клас»;

-       прийом фішбоун;

-       прийом «Кубик Блума» (Мукомела Л. А., учитель початкових класів Сорокотязького ЗЗСО І-ІІІ ступенів);

 інтерактивними формами організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики:

-       кейс-технологія;

-       сторітелінг; 

-       технологія квестів;

-       технологія «кольорові капелюхи» (6 капелюхів мислення Едварда Де Боно) - Літвінова Л. О., учитель початкових класів Баштечківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів);

-       технологія «кластера» на уроках літературного читання;

-       квестова технологія у навчанні(Пальонко Н. О., учитель початкових класів Кривчунського ЗЗСО І-ІІІ ступенів);

-       технологія ЧПКМ (читання і письмо для розвитку критичного мислення) - Хижняк А.В., учитель початкових класів Тинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

 

В організації та проведенні заходу взяли участь: Браславець Н. В., методист РМК та Гайдай Г. В., учитель початкових класів Житницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів,керівник РМО.

Андріївські вечорниці

13 грудня 2019 року у дошкільних закладах району були проведені вечорниці, метою яких було виховати у дітей інтерес та повагу до народних традицій, гумору, дати дітям змогу побачити звичаї зсередини, безпосередньо взяти в них участь.

Гарно прибрана українська хатина до якої господарі запросили дівчат та хлопців.

Поспішайте, діти любі, все приготувати

Бо вже вечорниці час розпочинати.

Нам смачних вареників треба наліпити

 

А щоб було веселіше - хлопців запросити.

Всі разом розповідали вірші, виконували українські народні пісні.

На  заходах діти не тільки ліпили вареники, а ще й змагалися у кусанні калити, показували спритність.

 

Вечорниці  ще більше здружили вихованців,  а українські звичаї доводять, щоб ми українці бережемо ті давні, забуті традиції, звичаї, розваги. 

Щорічна акція «Їдальня для птахів»

Зимовий час – це не тільки веселі свята, катання з гірок, гра в сніжки, але і морози з пронизливим вітром. Цей період є надзвичайно складним випробуванням для пернатих. Саме з настанням холодів та утворенням щільного снігового покриву, птахи потребують нашої допомоги і їх доля багато в чому залежить від доброти та милосердя людей.

Саме з цією метою з 02.12. по 06.12.2019 року  в дошкільних закладах району було проведено щорічну акцію «Їдальня для птахів».

Птахи, що лишилися в наших краях на зимівлю, не будуть голодними, якщо розвісити годівнички, тоді  не лише можна буде спостерігати за їх життям, а й зробити добру і потрібну справу.

Про допомогу птахам подбали дошкільнята, які разом з татами і дідусями змайстрували пташині їдальні. Кожен старався зробити свою годівничку оригінальною, не повторною, зручною, використовуючи різноманітні матеріали: пластикові пляшки, фанеру,  пакети з під молока та соків.

А ще діти зробили запас пташиних кормів, який дозволить регулярно підгодовувати пернатих. Виготовлені годівнички, заповнені кормом, учасники акції  з турботою розвісили  на деревах навколо своїх дитсадків.

Велике спасибі всім, хто взяв участь у акції,  гадаємо, що пташки будуть вдячні за таку допомогу.